Участие на студенти-неоелинисти от ВТУ в конкурс, организиран от Атинския университет

За пета поредна година Факултетът по славистика на Атинския и Каподистриев университет организира конкурс по българистика. През тази година конкурсът бе посветен на годишнините на 12 български писатели и по повод на 140-годишнината на българо-гръцките дипломатически отношения. В конкурса участваха 25 студенти с 29 индивидуални и групови разработки. Сред участниците са и студентите от ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Моника Енчева от специалност Балканистика с новогръцки език и Никол Христова от специалност Приложна лингвистика с информационни технологии, които са на обучение по програма Еразъм в Атинския университет. Участниците ще получат грамоти и предметни награди от МОН.

На 26 май 2020 г. се проведе заключителния етап на конкурса като дистанционна конферентна среща, в която отправи приветствие към участниците доц. д-р Д. Румпос преподавател във ВТУ и член на журито на конкурса. 

СПОДЕЛИ В