25 години от създаването на Немска библиотека

На 16.04.2019 г. деканът на Филологическия факултет – проф. д-р Ценка Иванова, прие г-н Себастиян Клеве, културното аташе на ФР Германия в София, и го запозна със структурата и дейността на факултета.

Поводът за посещението на г-н Клеве във ВТУ беше 25-годишнината на Немска библиотека, чието тържество бе уважено и от г-н Енцио Вецел – директор на Гьоте институт в София, и от г-жа Ева Цик – съветник по специалността към ГЧЕ "Екзарх Йосиф I" – гр. Ловеч. В зала „Европа“ досегашната история на библиотеката беше представена от нейната основателка – проф. д.ф.н. Пенка Ангелова. Зам.-ректорът по международната дейност поздрави гостите, нашите студенти и преподаватели и пожела устойчиво развитие на германистиката във ВТУ. От името на Германската служба за академичен обмен (ДААД) гост-лекторът към кат. „Германистика и нидерландистика“, г-н Андреас Четковски, покани присъстващите на чаша вино и непринудени разговори в Немска библиотека.

СПОДЕЛИ В